Pogorszenie widzenia to przypadłość występująca zwykle u osób po 50 r. ż. Choć to naturalna konsekwencja starzenia się organizmu, istnieją czynniki mogące jeszcze bardziej obniżać kondycję wzroku. Należą do nich nadciśnienie, palenie papierosów, choroba wieńcowa czy nadmierna ekspozycja na słońce. Także wiele młodych osób zmaga się z dolegliwościami oczu z powodu przemęczenia, nadużywania urządzeń elektrycznych oraz zanieczyszczeń środowiska. Pomocą dla nich mogą być tabletki na poprawę wzroku.
Tabletki na oczy – skład
Tabletki na poprawę wzroku zawierają składniki pochodzenia naturalnego cechujące się wysoką wchłanialnością np. wyciąg z borówki. Ponadto w ich składzie znajduje się kwas DHA oraz luteina i zeaksantyna, które wspomagają pracę plamki żółtej, a także cynk, miedź, selen oraz kwasy tłuszczowe omaga-3 i omega- 6. Na prawidłowe działanie oczu mają wpływ również witaminy A, B, C i D3 oraz witamina E, czyli tzw. witamina na oczy, która chroni komórki budujące narząd wzroku przed wolnymi rodnikami, dlatego warto włączyć je do swojej diety.
Jak działają tabletki na poprawę wzroku?
Tabletki na oczy można nabyć w aptece bez recepty. Wykazują się one bezpieczeństwem i skutecznością, lecz aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba przyjmować je regularnie. Do najważniejszych korzyści z ich stosowania należą:
- poprawa ostrości widzenia,
- ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB,
- działanie antyoksydacyjne,
- wspomożenie terapii jaskry i zaćmy lub zmniejszenie ryzyka wystąpienia tych chorób.
Należy pamiętać, że przyjmowanie tabletek na poprawę wzroku powinno być dopełnione gimnastyką oczu, prawidłowym odżywianiem oraz higienicznym trybem życia.