Współcześnie olej konopny znaleźć można w różnorodnych kosmetykach, a jego stosowanie staje się coraz bardziej popularne. Wszystko to jest zasługą jego nieocenionych właściwości, które pochodzą prosto z natury. Produkty uzyskiwane z owego olejku nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, a wszystkie korzyści pochodzą bezpośrednio z rośliny. Jednym z takich produktów jest właśnie szampon konopny, a regularne stosowanie tego kosmetyku może znacznie polepszyć stan włosów.
Właściwości szamponu konopnego
Stosowanie owego szamponu niesie ze sobą szereg korzyści dla włosów. Po pierwsze świetnie sprawdzi się on w ich nawilżaniu ze względu na to, iż posiada dużą zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Składniki te powodują, iż włosy są chronione przed nadmiernym przesuszaniem, zamykają także końcówki włosów, co zwiększa ich skłonność do zatrzymywania wilgoci. Kolejną zaletą szamponu konopnego jest to, iż wspiera on walkę z wypadaniem włosów. Często ich nadmierna utrata spowodowana jest niedoborem cynku, a olej z konopi może przyczynić się wyeliminowania tego niedoboru. Co więcej, szampon z konopi może przeniknąć w głąb włosa i aktywować proces keratynowy, który przyczynia się do jego wzmocnienia. Szampon ten posiada także witaminę E, która poprawia krążenie głowy, a co za tym idzie, przyspiesza porost włosów, a także sprawia, iż wydają się grubsze.
Szampon konopny, można znaleźć na: https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/szampony-konopne/
Kto może stosować szampon konopny?
Ze względu na to, iż jest to produkt hipoalergiczny, może być stosowany w zasadzie przez każdego. Warto dodać, że warto używać go także u dzieci, których skóra głowy wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji. Nie podrażnia on skóry i działa łagodząco, a na dodatek dba o prawidłowe nawilżenie. Największym plusem produktu jest jego naturalny skład, co oznacza, że będzie świetnym kosmetykiem dla osób ze skłonnościami do alergii. Jego działanie docenią także z pewnością osoby zmagające się z nadmiernym przetłuszczaniem włosów, ponieważ szampon ten reguluje procesy wytwarzania gruczołów łojowych.