Wstydliwe choroby

wstydliwe choroby

– Witam, co panu dolega? – Czerwona wysypka na mosznie.

– A panu? – Odbyt mi się nie domyka po defekacji.

Następny złamał sobie członek podczas stosunku, a sąsiad z poczekalni cierpi na syfilis. Natomiast zawstydzona pani na końcu kolejki zmaga się z nawracającą grzybicą pochwy i już ma serdecznie dosyć tych cuchnących upławów.

Obrzydliwe? Dla jednych na pewno, dla innych za to – ciekawe i pouczające.

Nie jestem lekarzem per se. Nie było mi przeznaczone wykształcić się na studiach medycznych, ale w głębi duszy zawsze byłem i na zawsze pozostanę panem doktorem. Od kiedy tylko nauczyłem się czytać, chłonę każdy rodzaj literatury branżowej. Znamiennym jest fakt, iż potrafię rozpoznać i leczyć rozmaite dolegliwości, o czym przekonała się moja rodzina i wielu znajomych. Swoją trafną diagnozą zawstydziłem już niejednego konowała (niestety, oni rzadko mają wstyd). Choroby to zaburzenie natury, ale jednak natury. I w ten sposób zawsze do tego podchodzę. Nie ma miejsca na wstyd, czy na źle pojęte poczucie estetyki. To wszystko jest ludzkie. Psy potrafią rozpoznać raka przy pomocy węchu, a my boimy się o nim rozmawiać. Temat tabu. Zupełnie niepotrzebnie. Dokładnie to samo dotyczy tzw. wstydliwych chorób. I właśnie do programu o tym tytule chciałbym nawiązać w tej notce.

„Wstydliwe choroby” można obejrzeć w stacji TLC, zazwyczaj w godzinach późnopopołudniowych i nocnych. O co chodzi? Ludzie zgłaszają się do lekarzy z najrozmaitszymi dolegliwościami, najczęściej jednak chodzi o te, umiejscawiające się poniżej pasa. To chyba pierwszy taki dokument, w którym mężczyźni bez ogródek pokazują swoje penisy, a kobiety – krocza. Nie występuje tutaj cenzura – wszystko można zobaczyć. A widok to często przyprawiający o mdłości co bardziej wrażliwych. Jeśli jesteś amatorem „porno dla ubogich”, nie masz tutaj czego szukać. To w ogóle nie o to chodzi. Części intymne (i połączona z nimi nagość) są dla medycyny codziennością i wyłącznie przypadkiem klinicznym. Tak samo jak złamana ręka.

W programie często przeprowadzane są eksperymenty, mające za zadanie uświadomić ochotnikom, jak nikła jest ich wiedza o swoich ciałach. Dość powiedzieć, że mało która kobieta potrafiła zbadać swoje piersi, a dopiero co piąta wiedziała do czego służy łechtaczka! Czy wy w ogóle wiecie, że żyjecie?

Mężczyźni są tylko trochę lepsi. Przed urologiem spieprzają jak przed ZOMO, a jednocześnie sami pchają we własny odbyt przedmioty, których w swojej ofercie nie powstydziłby się sklep „1001 różności (bo wcale nie drobiazgów)”. Asortyment obejmuje zabawki na baterie (z wibratorkiem), sztućce (?!), różnorakie figurki, telefony, a także całą gamę fallicznych warzyw. A pomyśleć, że lekarz zbrukałby ich odbytnicę tylko jednym, co najwyżej dwoma, palcami. Lubują się w nieumiejętnym kolczykowaniu penisów i to wszystko się potem w diabły zrywa. Sama myśl o zdarzeniu paraliżuje…

„Wstydliwe choroby” rozwiewają tabu i robią to z dystansem i humorem. Obejrzyj – być może dzięki temu unikniesz w przyszłości zachowań, mogących doprowadzić twoje zdrowie na skraj przepaści. Edukacji nigdy za wiele.

Jeśli spodobał Ci się mój blog i chciałbyś poczytać zabawne teksty niemedyczne mojego autorstwa, serdecznie zapraszam na swoją drugą stronę internetową:

logo

Author: Buster

18 stories / Browse all stories
 • http://www.nalewoinaprawo.pl/ Joanna Kwasigroch

  Masz takie dobre podejście, predyspozycje. Może jednak warto było zostać lekarzem? Brakuje dobrych!

  • http://buster.pw/ Buster

   Dzięki, to bardzo miłe! Wiesz, zdarza mi się żałować, i to bardzo, ale z drugiej strony nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek miał w sobie tyle samozaparcia, pracowitości, ale również zdolności, aby ukończyć te koszmarne studia…

 • Mila Solshine (1 rok ago)
  A to bardzo ciekawa informacja, tj. że B12 zmagazynowana w…
 • Buster (2 lata ago)
  Dzięki, to bardzo miłe! Wiesz, zdarza mi się żałować, i…
 • Joanna Kwasigroch (2 lata ago)
  Masz takie dobre podejście, predyspozycje. Może jednak warto było zostać…
 • kometax (2 lata ago)
  Ja przed wzięciem ketonalu zjadam suchą bułkę rozmoczoną w wodzie…

Nowe zdjęcia »

 • operacja usunięcia wyrostka robaczkowego