Pasta Sensodyne Odbudowa i Ochrona

Jeśli ścierasz szkliwo, trąc bezwiednie zębami o zęby, zgrzytasz, zagryzasz nerwowo, ogólnie ujmując: jeśli zjadasz zęby – ta pasta jest stworzona dla Ciebie.

sensodyne odbudowa i ochrona

Sam mam problemy ze zbyt szybkim ścieraniem się szkliwa i połączoną z tym jego nadwrażliwością. Boli; bywa, że cholernie. Zęby reagują na ciepło, na zimno, a czasem dokuczają bez żadnego powodu. Pewnego dnia zobaczyłem w telewizji reklamę pasty Sensodyne, nie pamiętam, czy dokładnie tej, przekaz był jednak wyraźny – „Jeśli masz nadwrażliwe szkliwo, użyj mnie”. Skuszony obietnicą ulgi, udałem się do sklepu, gdzie szybko odnalazłem na półce właściwą tubkę. Produkt nie jest tani, bo ceny oscylują wokół 12,50-14zł za 75ml. Mimo to, warto. Po  kilku dniach stosowania pasty Sensodyne Odbudowa i Ochrona (2-3 razy dziennie), ból zniknął niemal całkowicie. Poprawił się tym samym komfort mojego życia.

Pasta jest bardzo przyjemna w smaku, delikatnie miętowa. Po rozsmarowaniu w jamie ustnej powoduje ciekawy efekt – sprawia wrażenie nagrzewania się. Ta właściwość wynika prawdopodobnie z zawartości trzech różnych związków sodu. Podoba mi się tubka, która nie odkształca się tak przeraźliwie, jak opakowania popularnych past. Ponadto z powodzeniem może stać pionowo, na zakrętce.

pasta sensodyne

Producent obiecuje odbudowę naszych zębów za pomocą formuły NovaMin. Zawarte w paście związki wapnia, fosforu, sodu oraz krzemionka mają tworzyć na powierzchni szkliwa trwałą, mineralną warstwę ochronną. Oczywiście, ciężko oczekiwać cudów, tj. odbudowania ubytków w szkliwie i przywrócenia właściwego kształtu wyżłobionym zębom. Warto sobie uświadomić, że nie ma już powrotu do stanu pierwotnego. Należy raczej poszukać przyczyn w psychice i spróbować je wyeliminować, ewentualnie ratować się za pomocą tzw. szyny relaksacyjnej. Chociaż ma ona wielu przeciwników, ale o tym kiedy indziej. Pastę Sensodyne Odbudowa i Ochrona polecam jako pierwszą pomoc w przypadku bólów i nadwrażliwości (proszę nie mylić z dolegliwościami spowodowanymi zaawansowaną próchnicą). Dam również szansę tej nowej formule, być może faktycznie stworzy na moich zębach coś w rodzaju ochronnego płaszcza i to on będzie ścierany, a nie moja tkanka.

Jeśli spodobał Ci się mój blog i chciałbyś poczytać zabawne teksty niemedyczne mojego autorstwa, serdecznie zapraszam na swoją drugą stronę internetową:

logo

Author: Buster

18 stories / Browse all stories
 • Mila Solshine (1 rok ago)
  A to bardzo ciekawa informacja, tj. że B12 zmagazynowana w…
 • Buster (2 lata ago)
  Dzięki, to bardzo miłe! Wiesz, zdarza mi się żałować, i…
 • Joanna Kwasigroch (2 lata ago)
  Masz takie dobre podejście, predyspozycje. Może jednak warto było zostać…
 • kometax (2 lata ago)
  Ja przed wzięciem ketonalu zjadam suchą bułkę rozmoczoną w wodzie…

Nowe zdjęcia »